profesyonel petek temizliği

Petek Temizliği hakkında uzman kişilerden bilgi almak ve peteklerinizi temizletmek istiyorsanız hemen bizi arayın: 0555 044 53 43


Petek Temizliği Yaptırmanın Faydaları Nelerdir?

Evlerinde ısıtma sistemi olarak doğalgaz tesisatı kullanan pek çok kişi tesisatın yapılması ve çalıştırılması ile bu sistemin sonsuza kadar çalışacağını düşünmektedir. Ancak durum bundan biraz farklıdır.

Çalışan ve hareketli parçalara sahip her sistemde olduğu gibi evimizdeki ısıtma sisteminde de düzenli bakıma ihtiyaç vardır. Ülkemizde maalesef önceden bakım yaptırmak ve muhtemel arızaları önlemek yerine sistem bozulduktan sonra tamir etttirmek daha yaygın görülen bir davranıştır.

Evimizdeki ısıtma sisteminde temel mantık, doğalgaz ile ısınan suyun kombi içerisindeki pompa yardımı ile tüm peteklerde dolaşması ve bu yolla evimin ısınması şeklinde açıklanabilir. Kapalı bir sistem içerisinde bulunan ve sürekli ısınıp soğuyan su zamanla kireçlenmeye sebep olur. Hatta su içerisindeki minerallerin peteklerin dibine çökmesine sebep olur. Bu birikmeler zamanla çoğalır ve kombi ile petekler arasında sürekli gezen suyun akış hızını düşürür. Tesisat içindeki suyu çekme ve tekrar peteklere gönderme görevi olan kombi içindeki pompa bu iş için daha çok çalışmaya başlar. Bu durum hem pompanın yorulmasına ve arıza yapmasına sebep olur, hem daha fazla elektrik tüketmesine sebep olur hem de daha çok doğalgaz faturası ödememize sebep olur.

Yapılacak petek temizliği ile sıcak suyun petekler içerisindeki dolaşımı kolaylaşır. Kombinin arıza yapması önlenir ve sizi daha büyük masraflardan kurtarır. Elektrik sarfiyatını azaltır. Doğalgaz faturalarınızı düşürür. Sıcak suyun tüm peteklere ve peteklerin her yerine eşit şekilde dağılmasını sağlayarak daha konforlu bir ısınma sağlar.

Petek Temizliği hakkında uzman kişilerden bilgi almak ve peteklerinizi temizletmek istiyorsanız hemen bizi arayın: 0555 044 53 43

Alanında uzman ekiplerimizden kusursuz hizmeti uygun fiyata almak istemez misiniz?

Petek Temizliğinde Bursa'da Tek!

vaillant
ariston kombi
baymak kombi
aarcelik
demirdokum